top of page
_DSC7654.jpg

Slávka Stachová
ze srdce na plátno


KDO JSEM? 
 

Jmenuji se Slávka Stachová, celý život žiju ve Stříbře a kdybych se měla popsat ve stručnosti, tak napíšu jen "malování miluju!", ale tak jednoduché to nebude.  :-)

Jak to celé začalo?

Jmenuji se Slávka Stachová, celý život žiju ve Stříbře. Kdybych se měla popsat ve stručnosti, tak napíšu jen "malování miluju!", ale tak jednoduché to nebude.  :-)

Už od mala jsem si ráda něco čmárala. Většinou to byly princezny a pak se k nim přidali i dinosauři a prostě to co mě aktuálně zajímalo. Maminka mi vždycky kreslila jednoduché obrázky na papír a já ji koukala pod ruce. Myslím, že tohle byl moment, kdy se mi kresba dostala pod kůži. A pak už to šlo samo. Perspektiva, stíny, barvy.... Vše jsem jako dítě zkoušela a bavilo mě to. V pubertě se moje tvorba o trochu "potemnila"  (jen na chvíli), ale nakonec jsem se vrátila ke svým veselým kresbičkám. Víte, prázdný papír a barvy pro mě vždycky znamenaly určitý druh svobody. Kočka s koňskou hlavou, ryba s křídly nebo třeba růžový kůň.... prostě vše co mi fantazie přinesla, jsem zvěčnila na papíře.

Bohužel jak to občas bývá, s nástupem do prvního zaměstnání a odstartováním "dospěláckého" života jsem malování na několik let úplně pohřbila spolu i s mými sny. Možná se ptáte proč? Sama přesně nevím, ale nejspíš to mělo co dočinění s mým nízkým sebevědomím a pocitem, že svých snů nejsem hodna. To vše se změnilo, když jsem poznala svého milovaného muže. Poznala jsem někoho, kdo nad životem a sny přemýšlí pozitivně a věří, že stát se může vše. A tak jsem začala na věci a život pohlížet jinak. A dnes? Život beru s lehkostí a radostí. :-)

K malování jsem se vrátila po několika letech a začala znovu probouzet fantazii. Je to úžasná cesta a malování beru jako dar, který můžu rozvíjet a dělat si jím radost. A co víc, můžu se o tu radost podělit i s vámi. A tohle je důvod, proč maluji. Chci veškerou tu radost, sílu, nadšení, dobrou náladu, pozitivní energii, lásku i štěstí vyjádřit barvami a zachytit je na  plátno. Nikdy nemaluji, když mám mizernou náladu, to si raději pustím hudbu. Nechci aby se negativní pocity, které naštěstí nemívám často, odrážely v mých výtvorech. A tak si šťastně žiju s mým mužem, dětmi a štětcem v ruce a přiznám se, že je to bájo. A to je ve stručnosti vše. :-)

KONTAKT

Pokud máte zájem o některý z mých obrazů, neváhejte mi napsat nebo zavolat. V případě, že nechcete kupovat "zajíce v pytli", je předem domluvená návštěva mého mini ateliéru ve Stříbře samozřejmostí. Těším se na vás!

Slávka Stachová

ze srdce na plátno

slavka.stachova@seznam.cz
+420 739 465 945

  • Facebook
  • Instagram

Děkuji za odeslání

Kotva kontakt
bottom of page